Pokyny k instalačním balíčkům s nastavením

Stručný návod k instalaci balíčků s nastavením:

Na počátku je potřeba si uvědomit co se chystám provést:

  • Chci přidat úplně nové vozidlo do svého OR trainsetu. Provedu tedy postupně kroky 1 až 4.
  • Chci aktualizovat vozidlo, které již v OR trainsetu mám. Provedu krok 4 a podle potřeby kroky 2 a 3.
  1. krok: Stáhnout a instalovat do trainsetu  odkazovaný model.
  2. krok: Stáhnout a instalovat odkazované zvuky, nejsou-li již instalovány.
  3. krok: Stáhnout a instalovat odkazovanou kabinu, není-li již instalována.
  4. krok: Stáhnout a do složky s modelem instalovat obsah balíčku s nastavením. Zkontrolovat správnost cest ke zvukům a kabinám.
Podrobnosti níže.

V kódu nastavení modelů vozidel jsou odkazy na soubor modelu, soubor modelu nákladu (tzv. FreightAnim), který zahrnuje náklad, stín, strojvedoucího, koncové návěští nebo další součásti hlavního modelu. Dále tu jsou odkazy na zvuky a hnací vozidla mají ještě odkaz  na kabinu.

Balíčky jsou v archívním formátu ZIP. Po vybalení obsahují složku vozu, případně složku se zvuky nebo kabinou a soubor kontrolních součtů MD5. Ve složce vozu jsou soubory s nastavením, modely a textury nákladů, stínu, koncovek, strojvedoucího  apod., obrázky náhledů vozu ve formátu JPG a u hnacích vozidel soubor náhledu loco.ace. Pokud je z nějakých důvodů nedostupný model, je součástí balíčku i ten, popř. i jiné varianty textur.

Pokud není v sekci Ke stažení u vozidla uveden zdroj zvuku (nejčastěji u vagónů), jedná se o základní balík zvuků pro vozy od Jacka. V ostatních případech je u každého vozidla uveden zdroj použitých zvuků a zdroj použité kabiny.

Veškeré zvuky jsou směrovány do společné složky v trainsetu , standardně pojmenované common.snd, stejně tak kabiny do společné složky common.cab. Do těchto složek instalujte zvuky a kabiny z odkazovaných zdrojů nebo ty, které jsou součástí balíčku. Pokud ve vašem trainsetu používáte pro tyto společné složky jiných názvů, budete si muset podle nich v nastaveních opravit odkazy.

Modernizovaná hnací vozidla, která používají LED návěstní osvětlení nebo reflektory mají definice těchto světel umístěné ve třetí společné složce, pojmenované common.inc.

Schéma struktury složek:

Jedná se o doporučení a nic nebrání použít vlastní systém. Znamená to ovšem opravit v souborech nastavení odkazy na zvuky, kabiny a další součásti podle vlastního systému.

Struktura složek s modely:

 

Soubory s definicí modelu .sd již OR nepoužívá.