Parní lokomotivy a vozy

Všechna nastavení lokomotiv mají dle možností všechna dostupná rozšíření pro Open Rails. Většina ovládání je převzata z MSTS. Lokomotivy, popř. jejich tendry jsou nastavené s proměnným zatížením, tj. mění jízdní vlastnosti podle úbytku hmotnosti spotřebovaným palivem a vodou. V řadě případů je u tendru animované i uhlí – jeho spotřebou v tendru „mizí“.

Všechna nastavení jsou napsány zcela nově, využívají všech dostupných parametrů Open Rails pro danou kategorii vozidla.

Lokomotiva ČSD řady 264.0 s tendrem řady 414.0                        3.8.2020
 
Nastavení pro model parní lokomotivy řady 264.012(ex. KkStb 6). Model lokomotivy pochází dílen Pikku Locomotive Works Inc. ze série strojů konstrukční školy Karla Gölsdorfa. Série byla původně původně určena pro MSTS/MSTS Bin, ale k vydání z různých důvodů nikdy nedošlo. Kvůli ztrátě zdrojových dat, taky není možné modely dále vylepšovat. Uprosil jsem tedy autora, že jim dám ještě jednu šanci napsáním nového nastavení pro ORTS a jejich vydáním. Součástí je tendr řady 414.0. Lokomotiva je nastavena s dynamickým zbrojením a animovaným uhlím v tendru.
Směrování kabiny: Pikkův jednotný cabview čs. parních lokomotiv. Kabina je upravena na průhled ven a je kompromisem ke skutečné kabině gölsdorfky.
Směrování zvuků: Sada zvuků pro parní lokomotivy od Jacka.
Lokomotiva ČSD řady 434.1 s tendrem řady 516.0                        5.7.2020
 
Nastavení pro model parní lokomotivy řady 434.110 zvané Čtyřkolák. Model lokomotivy má nepřehlédnutelný rukopis dílen Pikku Locomotive Works Inc. a původně snad měla dělat společnost v trainsetu Zlatohorky horským pětikolům. K tomu ale nikdy nedošlo a nyní mě bylo vyhověno umístit lokomotivu s novým ORTS nastavením zde. Součástí je tendr řady 516.0. Lokomotiva je nastavena s dynamickým zbrojením a animovaným uhlím v tendru.
Směrování kabiny: Pikkův jednotný cabview čs. parních lokomotiv. 
Směrování zvuků: Sada zvuků pro parní lokomotivy od Jacka.
Lokomotiva ČSD řady 414.0 s tendrem řady 312.0                        2.2.2020
Nastavení pro model parní lokomotivy řady 414.086 zvané Heligon. Autorem modelu je Jindry Mayer. Tento má však provedeny úpravy od neznámého autora, stejně tak repaint. Součástí je tendr řady 312.007. Lokomotiva je nastavena s dynamickým zbrojením a animovaným uhlím v tendru.
Směrování kabiny: Pikkův jednotný cabview čs. parních lokomotiv.
Směrování zvuků: Sada zvuků pro parní lokomotivy od Jacka.