Motorové vozy a jednotky

Všechna nastavení motorových vozů a jednotek mají dle možností všechna dostupná rozšíření pro Open Rails. Většinou výkon řízený dle tabulky trakčních charakteristik (podle dostupnosti grafu trakčních charakteristik, brzdění EDB podle křivky dle dostupnosti a automatickou regulaci rychlosti ARR (má-li skutečný vůz).

Všechna nastavení jsou napsány zcela nově, využívají všech dostupných parametrů Open Rails pro danou kategorii vozidla.

 Kolejový autobus ČSD M120.3                                                                   14.1.2024
 
Nastavení pro motorový vůz M120.301 na původním modelu od Pikka. Nastavení pro standardní verzi OR (aktuálně 1.5.1) s mechanickým přenosem výkonu převodovkou.
Směrování kabiny: Kabina je součástí balíčku.
Směrování zvuků: Zvuky jsou součástí balíčku.
 Motorový vůz ČSD M290.0                                                                         25.12.2023
 
Nastavení pro motorový vůz M290.001 na modelu od Kebarka. Nastavení jsou jak ve standardní variantě, tak pro zimní provoz ze zatopenými kotlíky na koks. Geniální Sousedíkův elektro-mechanický přenos OR samozřejmě neumí, použito je proto přizpůsobené nastavení ekvivalentní. 
Směrování kabiny: Kabina je součástí balíčku a jde o statickou kabinu za použití veřejně dostupných fotografií renovovaného vozu.
Směrování zvuků: Použity jsou zvuky z balíku pro motorové vozy pod OR od Jacka  s úpravou novějších funkcí OR.
 Motorový vůz ČSD M297.0                                                                         25.12.2023
 
Nastavení pro motorový vůz M297.003 (ex. DR SVT 137 baureihe „Hamburg“) na model od Torsten Drabe. Za základ repaintu jsem použil repaint jiný, od Neznamsebe, ale je modifikovaný podle barevné dobové fotografie. Nastavení je standardní OR pro diesel-elektrický přenos výkonu. Vozová jednotka je složena ze dvou dílů, které musí být consistem spojeny dohromady.
Směrování kabiny: Kabina je součástí balíčku, bohužel neexistuje žádný použitelný typ pro tuto řadu, tak je použita jednoduchá, fiktivní.
Směrování zvuků: Použity jsou zvuky z původního balíku pro Modré šípy od Jacka  s úpravou novějších funkcí OR.